Znajdź nas! Dołącz do naszej grupy na nk! Polub nas!

Zapraszamy do rejestracji i udziału na forum :-)


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
List do M
#1
Las 15 

Zmrożone po nocy opadłe liście delikatnie chrzęściły pod stopami Pana Stefana. Staruszek wyszedł z domu skoro świt i z przygotowanymi świątecznymi kartkami, kopertą i długopisem kroczył dziarsko w stronę swojej ulubionej brzozy. Zgodnie z tradycją jak co roku właśnie pod tym drzewem na skraju lasu 15 siadał by w blasku wschodzącego grudniowego słońca oddać się tradycyjnie pisaniu listu do Mikołaja. Co prawda słońce tym razem nie oświetlało swymi promieniami okolicy - dzień był pochmurny ale to w najmniejszym stopniu nie ostudziło zapału Pana Stefana. Szedł dziarskim równym krokiem aż wreszcie doszedł pod swoje ulubione drzewo. Tam oparty o pień czekał już mały elf. Na widok Pana Stefana grzecznie się przywitał i podał staruszkowi rozkładany stoliczek. Stefan równie grzecznie podziękował rozsiadł się wygodnie na rozłożystym korzeniu, rozłożył stolik, i zasiadł do pisania.

6.12.2018r.
Las 15 

Do:
Święty Mikołaj
Arctic Circle 96930
Rovaniemi

Drogi Święty Mikołaju!

Na wstępie chciałbym życzyć Ci wszystkiego najlepszego, dużo szczęścia i radości z okazji imienin. Jednocześnie jako że dziś Twoje święto, pomyślałem, że napiszę ten list, ponieważ wpadłem na fantastyczny pomysł którym chciałem się z tobą podzielić.
Pomyślałem sobie że musisz być w okresie świątecznym niezwykle zapracowany, tyle grzecznych dzieci, tyle listów do przeczytania, tyle prezentów do zapakowania i wysłania ... dlatego wydaje mi się że przydała by ci się pomoc. A któż mógłby być lepszym pomocnikiem niż dziarski staruszek, cieszący się ogromnym szacunkiem i atencją wśród okolicznych grzybiarzy, ktoś na kim zawsze można polegać, czy to jeśli chodzi o zagrzybianie czy też nowy sprzęt do gotowania. Dlatego też oferuję swoją nieocenioną pomoc byśmy razem mogli nieść radość wszystkim w okresie Świąt. Dodatkowo pokazałbym Ci jak zamiast używać pełnych sadzy kominów wchodzić do domów poprzez kuchenki (które zazwyczaj są przez właścicieli starannie myte). 
Pomyślałem również że może warto było by zamiast "Mikołajków" hucznie obchodzić "Stefanki" które wypadają w 2 września czyli w okresie gdy zaczyna się nowy rok szkolny. Takie święto sprawiło by że dzieciaki zamiast iść do szkoły ze smętnymi minami po wakacjach wręcz z utęsknieniem wyczekiwały by września i "Stefankowych" prezentów.

... ostatni fragment Stefan zdecydował się jednak wykreślić - w końcu jak przyjdzie do spotkania i omawiania szczegółów współpracy warto trzymać kilka ciekawych pomysłów w zanadrzu. Następnie Stefan dopisał jeszcze ostatnie zdanie, i złożył zamaszysty podpis.

Jeśli mój pomysł przypadł Tobie do gustu niezwłocznie daj znać a jeszcze w te święta z radością pomogę w przygotowaniach do Świąt.

Pan Stefan

... no i na koniec najważniejsze pomyślał Stefan.

PS Jako że byłem bardzo grzeczny i nawet kilka razy zagrzybiłem ponad 300 borowików więc pod choinkę chciałbym dostać:
- Nowy kapelusz
- Nowiutkie Buty bo te stare które mam już powoli się rozlatują
- Promocję 70% ... na pewno wszyscy się ucieszą
- Może jakiś nowy las  który z chęcią będę zagrzybiać

PS2 Moja oferta z przed roku jest nadal aktualna, ale gdybyś się nadal wahał to za latającego Łosia Rudolfa prócz kuchenki 6-cio palnikowej dokładam jeszcze Mistrzowski ubiór grzybiarza i stację Meteo żebyś przed kolejnym lotem z prezentami mógł z łatwością sprawdzić pogodę.

Stefan raz jeszcze przeczytał tekst, pokiwał z satysfakcją głową, przepisał raz jeszcze całość, włożył do przygotowanej świątecznej koperty, starannie zaadresował a następnie przekazał list cały czas cierpliwie czekającemu koło brzozy elfowi, a ten gdy tylko otrzymał kopertę natychmiast rozpłynął się w powietrzu.

==========================================================================================
Rovaniemi - Koło podbiegunowe

Mały elf pojawił się z głośnym świstem na środku małego pokoju biurowego. Święty Mikołaj uniósł wzrok znad kolejnego czytanego listu i spojrzał pytająco na przybysza. W otwartym na oścież oknie pojawił się nawet łeb zawsze ciekawskiego Renifera Rudolfa, który uwielbiał sprawdzać kto odwiedzał Świętego.
- List do P-p-ana, p-p-roszę Pana Mikołaja - zająkał lekko zestresowany elf - od-d P-p-ana S-s-tef-f-ana - dodał po chwili.
Łeb Rudolfa natychmiast zniknął z otwartego okna
- Ach od Pana Stefana - Święty Mikołaj westchnął i z powrotem wrócił do lektury przerwanego listu - Odłóż go tam do tego zielonego pudełka - dodał jeszcze nie odrywając już wzroku od lektury i tylko wskazał niedbale dłonią zapełnione już do połowy listami zielone pudełko z napisem "Listy od S."
Grzybiarz85 | UID: alone.9330cfc0a3f2858a | mushroom-hunt.com
Odpowiedz
#2
Ależ fajne!
Widać, że brakuje Ci naszych opowiadanek! Mnie też. Bardzo!
Życzę hojnego Mikołaja/ Stefana!
Kaminari
UID: alone.bb7d406b791bb11f

mushroom-hunt.com
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości